مراحل ثبت درخواست در سامانه Startup.taci.ir مربوط به اکو سیستم (زیست بوم) کسب و کارهای نوآورانه

این سامانه فرصت مغتنمی را برای صاحبان ایده ها و طرح های نوآورانه، افراد نخبه، خلاق و حرفه ای (اشخاص حقیقی و حقوقی) فراهم می نماید تا با ثبت فرآورده، اطلاعات، فعالیت ها، خدمات و محصولات خود و در صورت تائید دبیرخانه اکو سیستم و انتخاب کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران از تسهیلات ویژه و ارزشمند و یا مزایای مشارکت با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی (در تحقق حداقل های مورد نیاز راه اندازی طرح/ ایده) بهره مند گردند.
لذا به منظور قرار گرفتن ایده/ طرح متقاضی در سیکل ارزیابی، تشخیص، تائید و فرآیند انتخاب، ضروری است تمامی مخاطبین اکو سیستم نسبت به مطالعه و رعایت موارد ذیل اقدام نمایند:
۱- متقاضی به شخصی گفته می‌شود که در سامانه ثبت‌نام کرده باشد. شایان ذکراست پس از ثبت نام و عضویت در سامانه، مسئولیت نگهداری از نام کاربری، رمزعبور و کد رهگیری دریافت شده بر عهده کاربر می‌باشد.
۲- متقاضی قبل از تکمیل فرم ثبت نام (در پنجره های ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی)، نسبت به مطالعه دقیق دیاگرام گردش کار اکو سیستم (زیست بوم) کسب و کارهای نوآورانه اقدام و بر اساس رویه مشخص شده در دیاگرام نسبت به پیگیری نتیجه ایده/طرح پیشنهادی اقدام نماید.
۳- متقاضی ملزم به رعایت حقوق معنوی و مادی اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد (ضرورت دارد تا مالکیت ایده/طرح متعلق به شخص متقاضی باشد نه سایر اشخاص حقیق و حقوقی).
۴- متقاضی ممنوعیت قانونی فعالیت در حوزه کسب و کار موضوع اکو سیستم (زیست بوم) را نداشته باشد (فعالیت متقاضی بر اساس موازین شرع و قانون باشد و مجوزهای قانونی لازم را از مبادی ذی ربط دریافت نموده باشد).
۵- این سامانه اطمینان می دهد که امنیت اطلاعات و اسناد و مدارک ثبت‌نام کنندگان(متقاضیان) را حفظ نماید.
۶- برای ممانعت و جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز و افشای اطلاعات و به منظور حفظ حریم شخصی متقاضیان؛ تمام اطلاعات ثبت‌شده در سرور امن نگهداری می‌شود.
۷- از آنجایی که اطلاعات و اسناد و مدارک مورد نیاز سامانه؛ توسط متقاضیان (ثبت‌نام‌کنندگان) ایده/ طرح پیشنهادی، تکمیل و ضمیمه می‌شود، این سامانه سعی خواهد نمود تا برخی از اطلاعات وارده و مدارک و اسناد ضمیمه شده توسط متقاضی (ثبت‌نام کننده) را با استفاده از پایگاه‌های داده رسمی کشور و مبادی و مراجع قانونی ذی ربط؛ صحّت‌سنجی و مطابقت نماید؛ علی ایحال در نهایت، مسئولیت صحّت و سقم ، تطبیق و پایداری اطلاعات وارده بر عهده ثبت‌نام کننده است.
۸- متقاضی (ثبت‌نام کننده) متعهد می‌شود، در صورت تغییر اطلاعاتی همچون: اطلاعات شخصی، حوزه های فعالیت، فرآیند های ارزیابی محصول و خدمت، شاخص های نوآورانه، بازار هدف و …؛ در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی آن در سامانه، اقدام نماید.
۹- ثبت نام متقاضی در سامانه و ارائه اسناد و مدارک موضوعه، هیچگونه حقّی را برای متقاضی در قبال پذیرش ایده/طرح از سوی دبیر خانه اکو سیستم ایجاد نخواهد کرد. دبیر خانه یاد شده برابر شرایط و ضوابط جاری خود و امتیاز تعلق یافته به ایده/طرح پیشنهادی؛ در پذیرش یا عدم پذیرش ایده/ طرح پیشنهادی مختار خواهد بود.
۱۰- دبیر خانه اکو سیستم به درخواست هایی که به صورت ناقص ثبت شده باشد و یا اسناد و مدارک آن ضمیمه نشده باشد، ترتیب اثر نخواهد داد.
۱۱- نحوه کسب اطلاع از نتیجه بررسی، ارزیابی، تشخیص، تائید و انتخاب ایده/طرح پیشنهادی در دیاگرام گردش کار اکو سیستم (زیست بوم) کسب و کارهای نوآورانه تعیین شده است، لذا از حضور فیزیکی در دبیرخانه جداً خودداری و صرفاً بر اساس کد رهگیری اعلام شده نتیجه امر را از طریق سامانه مزبور پیگیری نمائید.
۱۲- هر متقاضی امکان ثبت بیش از یک ایده/طرح را در درگاه ثبت نام سامانه اکو سیستم دارد.
۱۳- ممکن است در آینده، شرایط و ضوابط ثبت نام در سامانه و محتوای آن اصلاح و تغییر یابد؛ از این‌ حیث، متقاضی می‌تواند در هر زمان برای مطلع شدن از آخرین اصلاحات و تغییرات ایجاد شده، به لینک سامانه مراجعه و از اطلاعات و محتوای آن بهره مند شود، ورود به سایت به منزله کسب اطلاعات دقیق و آگاهی کامل از کلیه ضوابط و مقررات اکو سیستم (زیست بوم) کسب و کارهای نوآورانه است.
۱۴- به ایده/ طرح تائید شدۀ متقاضی، گواهی و مجوز خاصی ارائه نخواهد شد. در صورت لزوم؛ دبیرخانه کارگروه ارزیابی، تشخیص و نظارت اکو سیستم، ایده/ طرح مورد تائید را جهت استفاده از حمایت های مربوطه به دستگاه های ذیربط معرفی خواهد نمود.
۱۵- دستگاه ناظر بر دبیرخانه اکوسیستم (زیست بوم)، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران است، لذا در صورت وجود هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت و … مراتب به صورت مکتوب به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعلام و در دبیرخانه کانون ثبت گردد.
۱۶- کلیه شرایط و ضوابط مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه موارد قوه قهریه (فورس ماژور) و خارج از توان، سامانه هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در قبال پذیرش یا عدم پذیرش ایده/ طرح پیشنهادی نخواهد داشت.